06209703306 info@dominostudio.hu

Esküvői fogadalom – tedd személyesebbé a szertartást, és mondjátok el pároddal, hogy mit érzetek egymás iránt, hogy miért őt választottad, hogy milyen ember lettél általa, és mit ígérsz a jövőre nézve. Ha szeretnéd megtudni a tökéletes esküvői fogadalom receptjét, és ahhoz is tippeket kapni, hogyan tudod szépen, magabiztosan elmondani 80-100-120 ember előtt, akkor mindenképp nézd meg a mai részt.

 

 

★☆★ CSATLAKOZZ FACEBOOK CSOPORTUNKHOZ★☆★

https://www.facebook.com/groups/legyenalomeskuvod/

 

Szeretnénk megköszönni Móninak és Jánosnak az első osztályú szolgáltatást amit kaptunk. Nagyon izgultunk az első Love Story videó felvételnél de annyira lazák és barátságosak voltak hogy ez az izgalom egy perc alatt elszállt, a többi felvétel már rutin volt.?
Az előzetes videók egyszerűen csodálatosak lettek. Az összes fontos pillanat meg lett örökítve és akárhányszor nézzük meg mindig meghatódunk.
Köszönjük, hogy segítetek emlékezni vizuálisan is életünk egyik legboldogabb napjára.??

Timi és Tomi

2019.09.14.

 

Esküvői filmkészítés – A megismételhetetlen pillanatokat tesszük újra átélhetővé

Kérj ajánlatot még ma! 

 

Az első és legfontosabb dolog, amit tudnotok kell az esküvői fogadalomtételről, hogy ha nem szeretnétek mondani, akkor nem kell! Ez nem egy kötelező elem, sőt a magyar szokásokban nincs is benne. Mi magyarok pedig nem is nagyon szeretjük a nyilvános beszédet. Az iskolában a legtöbbünk a pad alá csúszott és imákat mormolt az orra alatt, amikor felelésre került a sor, hogy „CSAK NEM NÁLAM NYÍLJON KI A NAPLÓ!”

Bevallom nektek őszintén, így vagyok ezzel én is… még valahogy a kamera előtt csak-csak neki vágok a beszédnek, de nyilvánosan… az már egy egészen más tészta.

De sokan mégis kacérkodnak a gondolattal, hogy szeretnék elmondani mit éreznek párjuk iránt, és szeretnének ezt vagy azt megfogadni. Ezt is teljesen meg tudom érteni, mert én is hatódtam már meg gyönyörű beszédeken – sokszor a kamera mögött, élesben egy esküvőn morzsoltam a könnyeimet. Még jó hogy stabil lábakon állt a kamera és nem nekem kellett fogni! 🙂 De te is hallhattál már nagyon szép beszédeket akár egy igazi, valódi esküvőn (élőben vagy felvételről) vagy a tv-ben egy játékfilmben.
Szóval ha úgy érzed, hogy szeretnél fogadalmat írni és mondani, akkor vágjunk bele! Nézzük meg mit kell tudnod róla, ahhoz hogy tökéletes beszédet tudj írni.

Először is vegyük sorjában, milyen formái lehetnek az eskünek:

  • nulladik lépcső, amikor egyáltalán nem mondtok fogadalmat
  • aztán van egy egyszerű forma, amikor az anyakönyvvezető (ak.) vagy szertartásvezető (szv.) mond egy verset, vagy egy általános fogadalmat, és azt kell nektek soronként utána mondani
  • van, hogy bár a gondolataitokat megírjátok, de felolvasni/elmondani nem tudjátok, és inkább ezt a részt az ak.-ra vagy szv.-re bízzátok
  • és van, hogy ti írjátok és ti is olvassátok fel a gondolataitokat
  • de van még plusz egy: „Az egymásnak írt fogadalmainkat a ceremónia részeként egy időkapszulába rejtjük. És majd a 10. Éves évfordulónkon olvassuk el.” – ezt a FB csoportomban írták a tagok, amikor feltettem a kérdést, ki melyiket választaná a fenti lehetőségek közül. Gyere csatlakozz te is a csoporthoz, hisz egymástól is szuper ötleteket kaphattok a szervezéshez.

 

A tökéletes fogadalom megírásának lépései:

1.) Beszéljétek át a pároddal, hogy mind a ketten benne vagytok-e a saját fogadalom írásában! Ez csak úgy szép és jó, ha mind a ketten mondtok.

2.) Beszéljétek meg, hogy ilyen hosszú beszédet szeretnétek. Hisz az se jó, ha egyikőtök egy kisregényt ír, míg a másikotok elintézik két szóval! Nagyjából jó, ha azonos hosszúságút írtok.

3.) Érdemes abban is megegyezni, hogy inkább egy viccesebb, vagy egy romantikus vonalat követnétek.

4.) Inspirálódjatok! Semmi baj nincs azzal, ha megnézitek mások mit mondtak, mit találtak ki, de ne feledjétek, hogy mindenképp egyedit írjatok – a saját szerelmi történeteteket kell elmesélni, a saját érzéseiteket, és olyan dolgokat fogadjatok meg amit rátok vonatkoznak.
De inspirációnak elhoztam nektek Dórai és Attila filmelőzetesét – annyira szép fogadalmat írtak! IMÁDOM! 🙂

 

5.) Kerüljétek az olyan történeteket, illetve részleteket, amik kínosak lehetnek a másikra nézve. Illetve a belső vicceket is érdemes kerülni, amit rajtatok kívül más nem ért, hisz ha a szertartáson tesztek fogadalmat, akkor azzal elfogadjátok azt is, hogy valahol a násznéphez is szóltok, nekik is meséltek, akkor pedig rájuk is tekintettel kell lenni.

 

Nézzük most meg, hogy miről írjatok:

1.) Mit szeretsz benne a legjobban?

2.) Kivé váltál általa? Milyen ember lettél mellett? Mit értél el azóta, hogy mellette vagy?

3.) Milyen emlékezetes kalandjaitok voltak együtt? Valami amit sose felejtesz el, és milyen jó volt, hogy ezen együtt mentetek keresztül.

4.) Mit ígérsz neki, vagy épp nem ígérsz meg… mert jól ismered magad, és tudod, hogy most mondhatnád ezt vagy azt, de úgy se tudod betartani 🙂 Dóri esküjében erre egy tökéletes példát láthattok. Nézzétek meg a fenti videót

5.) Egy nagy ígérettel zárjatok. Imádtam például Szilvi és Barna fogadalmát, akik nagy sorozatrajongók, és Szilvi e köré építette a fogadalmat! Ő ezzel a mondattal zárt:  „Fogadom, hogy nem lesz a jövőben értelmetlen karakterfejlődésem és nem ugorjuk át a romantikus részeket a nyári szünetben soha.”

 

Hogyan adjuk elő:

1.) GYAKOROLD! Mond el hangosan!
Volt szerencsém megismerkedni nem régen Szűcs László retorika bajnokkal, aki az alábbiakat tanácsolta

  • vedd fel a telefonodra, és hallgasd vissza miközben sétálsz, vagy a kocsiban ülsz
  • mondd el rappelve – ez segít memorizálni
  • sportolás után amikor jól kifulladtál, akkor kezd el mondani a beszédet. Mivel ilyenkor oxigénhiányos állapotban vagy, hasonló tüneteid lesznek, mint mikor ki kell állnod az emberek elé és ott beszélni – ez a technika segít legyőzni vagy legalábbis valamit csitít a lámpalázon! 🙂

2.) TARTS SZÜNETET! Figyelj arra hogy ne egy levegővétellel próbáld meg ledarálni a teljes szöveget. Tarts szünetet bizonyos részeknél – hagyd hogy meghatódjanak vagy épp nevessenek amikor kell

3.) NE STRESSZELJ RAJTA TÚL SOKAT! Szerencséd van, mert csak olyan emberek lesznek ott, akik szeretnek titeket, így izgulásra semmi ok, nem baj, ha mégis belebakizol a szövegbe, vagy te magad is elérzékenyülsz rajta! 🙂

4.) ÍRD ÁT EGY TISZTA LAPRA! Fontos hogy ne az a lap legyen a kezedben, ami tele van áthúzással, átjavítással, ezzel még jobban nehezíted a dolgod a felolvasásnál! Ha megvan a végleges verzió akkor írd át egy üres lapra, vagy gépeld be és nyomtasd ki.

+1.) NE AZ UTOLSÓ PILLANATBAN ÍRD MEG! Legkésőbb egy hónappal korábban érdemes nekiállni a feladatnak. Valószínűleg nem egy este alatt tudod majd megírni, így nem baj, ha van egy kis időd rá. Az utolsó hét vagy hetek annyira sűrűek lesznek, annyi dolgotok lesz majd, hogy szinte esélytelen, hogy akkor legyen időd megírni életed egyik legfontosabb, de legalábbis legemlékezetesebb beszédét.

++1.) KERESSETEK EGY SZEMÉLYT AKINEK KÜLÖN-KÜLÖN, DE MINDKETTEN EL TUDJÁTOK MONDANI A BESZÉDET MÉG AZ ESKÜVŐ ELŐTT. Ő pedig segít nektek, hogy anélkül hogy részleteket árulna el, mégis mind hosszúságban mind stílusban össze tudjátok egyeztetni a két beszédet, kicsit közelebb tudjátok hozni egymáshoz a kettőt.